Moti – E hënë, 9 korrik 2018

15:24 | 09/07/2018

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës vijon kryesisht e kthjellët në Zonat Bregdetare, por vranësira kalimtare do të ketë në pjesën më të madhe të Shqipërisë. Pas mesditës, kthjellimet vijojnë ndikimin në bregdet, ndërsa vranësirat shtohen në zonat malore ku do të ketë shira afatshkurtër, por vetëm shira të izoluar rrezikojnë zonat Qendrore të vendit.
Temperaturat e ajrit nuk do pësojnë ndryshime të ndjeshme në mëngjes dhe mesditë; duke variuar  nga 13 në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono