Moti –  E hënë, 8 janar 2018

14:09 | 08/01/201814:090

Sipas MeteoAlb: Paraditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin, vranësirat dendura do të ketë në Veri dhe Qendër.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me kthjellime të shkurtra por vranësira të dendura do të kalojnë shumë shpesh nëpër të gjithë territorin shqiptar; kushte që mbeten prezent edhe gjatë orëve të natës.

Temperaturat e ajrit sërisht do të rriten lehtë në të dy ekstremumet termike ditore duke bërë që vlerat e tyre të luhaten nga 0 – 22°C.

Era do fryjë kryesisht mesatare me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Jugor ndërsa në det do të vijojë dallgëzimi deri 3 ballë.

Moti –  E martë, 9 janar 2018

Sipas MeteoAlb: I gjithë territori paraqitet kryesisht i vranët por në zonat Jugore do të ketë edhe kthjellime  të shkurtra gjatë paradites.

Pasditja mbetet nën ndikimin e motit të vranët por mundësia për reshje në territor vlerësohet THUAJSE ZERO, përjashtuar ekstremin kufitar Pogradec- Korce – Bilisht ku mund të ketë reshje të papërfillshme dhe të izoluara. Vranësirat do të mbeten dominante edhe gjatë orëve të natës, në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit, por mbeten thuajse konstante në mesditë duke ruajtur maksimumin territorial prej 22°C.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Juglindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono