Moti – E hënë, 7 maj 2018

13:07 | 07/05/2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira kalimtare kanë dominuar territorin deri në mesditë kur vranësirat shtohen në zonat Lindore duke sjellë shira të dobët. Pasditja fuqizon vranësirat në territor duke sjellë rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të vendit dhe kryesisht në ekstremet Veri – Juglindje.

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë gjatë mëngjesit por një rritje me 2°C është shënuar në orët e mesditës; kryesisht në zonat Perëndimore.

Era ka fryrë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 27 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzimi 2 ballë. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono