Moti – E hënë, 6 Maj 2019

20:15 | 06/05/2019

Sipas MeteoAlb: mbetemi nën ndikimin e masave ajrore me origjinë veriperëndimore.

Për pasojë: vranësira të dendura dhe rrebeshe aftashkurtër shiu kanë dominuar gjatë paradites në zonat veriore dhe qëndrore, ndërsa rajoni jugor është paraqitur nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të shpeshta. Por pjesa e dyte e ditës do të sjellë zhvillim të vranësirave dhe shira të dobët edhe në këto zona.

Temperaturat e ajrit janë ulur  në të dy vlerat ekstremale ditore, duke u luhatur nga 4°C mëngjesi  deri në 20°C mesdita. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono