Moti – E hënë, 5 shkurt 2018

12:07 | 05/02/2018

Sipas MeteoAlb: Moti dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare, më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat Veriore të vendit.

Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit ndërsa vranësira më të dukshme do të ketë në zonat Juglindore dhe ekstremin Verior.

Temperaturat e ajrit janë ulur me 2 – 3°C gjatë mëngjesit KUR minimalja ka shënuar -3°C POR një rritje të lehtë sjell mesdita duke ngjitur maksimumin në 16°C.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 23 km/h nga drejtimi Verilindor e Lindor duke bërë që në det dallgëzimi të ulet në 2 ballë.

Moti – E martë, 6 shkurt 2018

Sipas MeteoAlb: Vendi mbetet me kthjellime dhe vranësira të lehta dhe kalimtare deri në orët e mesditës kur pritet që vranësirat të shtohen në gjithë Shqipërinë.

Pasditja vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin; më të shpeshta në zonat Veriore dhe Qendrore. Në kushtet e kthjellimeve me vranësira të herë pas hershme mbetet territori edhe gjatë orëve të natës.

Temperaturat e ajrit do të ruajnë vlera thuajse konstante në të dy ekstremumet termike ditore vlerat e të cilave do të variojnë nga -3 në 16°C.

Era do të fryjë mesatare, duke arritur shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Juglindor ndërsa në det do të gjenerohet dallgëzim 3 ballë./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono