Moti – E hënë, 5 mars 2018

11:53 | 05/03/2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë motin në territor duke sjellë shira në zona të izoluara.

Pjesa e dytë e ditës fuqizon vranësirat duke intenbsifikuar shirat në pjesën më të madhe të vendit; kushte që vijojnë deri në mesnatë.

Temperaturat e ajrit kanë qëndruar konstante në mëngjes POR me rritje të lehtë mesdita KUR maksimumi ka shënuar 20 – 21°C.

Era paraqitet e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Moti – E martë, 6 mars 2018

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës mbeten me vranësira e shira të dobët POR mesdita INTENSIFIKON shirat në Veri dhe Qendër ndërsa pasditja fuqizon shirat edhe në zonat Jugore.

Duke iu afruar orëve të mbrëmjes, shirat pakësohen ndjeshëm në Jug dhe pjesërisht në Qendër ndërkohë që Veriu mbetet me shira të dobët.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit POR qëndrojnë të pandryshuara në mesditë duke luhatur ekstremalet nga 3 në 20°C.

Era do vijojë të fryjë mesatare, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor ndërsa në det dallgëzimi mbetet 2 – 3 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono