Moti –  E hënë, 5 Gusht 2019

08:00 | 05/08/201908:000

Kontinentit Evropian mbetet në ndikimin e motit të kthjellet në pjesën më të madhe të tij. Por me vranësira dhe shira paraqiten Evropa qendrore dhe Britania e Madhe ku shirat do të jenë me intensitet të lartë.

Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta në zonat verilindore – juglindore ku më të theksuara vranësirat paraqiten në ekstremin verilindor duke sjellë shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit rriten si në mëngjes dhe në mesdite duke u luhatur nga 14°C deri në 35°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi permanent Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono