Moti – E hënë, 4 qershor 2018

15:15 | 04/06/2018

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e mesditës kthjellimet kanë vijuar dominante në pjesën më të madhe të territorit. Ndërsa pasditja ka sjellë zhvillim të vranësirave lokale në ekstremin Verior duke gjeneruar shira afatshkurtër , ndërsa moti kryesisht i kthjellët vijon mbi pjesën më të madhe të territorit shqiptar.

Temperaturat e ajrit kanë ruajtur vlera termike thuajse konstante duke variuar nga 10 – 11 deri në 32°C, maksimumi në zonat e ulëta.

Era është paraqitur e lehtë në territor por deri mesatare në zonat Juglindore ku ka arritur shpejtësi 32 km/h; drejtimi i erës paraqitet kryesisht Perëndimor duke krijuar në det dallgëzim 1 – 2 ballë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono