Moti – E hënë, 28 Janar 2019

22:21 | 28/01/2019

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës paraqiten kryesisht me mot të vranët në të gjithë Shqipërinë. Pas mesditës, vranësira do të zhvillohen në zonat bregdetare dhe pjesërish zonën e ulët duke rrezikuar shira. Mbrëmja dhe orët e natës, paraqiten kryesisht me vranësira dhe intervale kthjellimesh në zonat qendrore, ndërsa vranësira të shpeshta dhe shira do të ketë në dy ekstremet veri dhe Jug të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga -3°C mëngjesi në zonat malore deri në 15°C mesdita në Jugperëndim.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në brigjet detare me shpejtësi 45-50 km/h nga drejtimi Jugor-Jugprëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono