Moti –  E hënë, 25 dhjetor 2017

16:19 | 25/12/2017

Shqipëria

Moti –  E hënë, 25 dhjetor 2017

Sipas MeteoAlb: Territori mbetet në kushtet e kthjellimeve gjatë paradites por gradualisht vranësira të lehta shfaqen në zonat Veriore.

Pas mesditës dhe kryesisht gjatë pasdites, vranësira të herë pas hershme do të ketë në zonat Veriore dhe Lindore ndërsa mot kryesisht i kthjellët dominon pjesën më të madhe të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit sjellin rritje të ndjeshme me 3 – 4°C në të dy ekstremumet termike ditore, vlerat e të cilave luhaten nga -1 në 15°C.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi deri 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim të ulët.

 

Moti –  E martë, 26 dhjetor 2017

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë zonat Jugore dhe një pjesë të Qendrës së Shqipërisë ndërsa Veriu paraqitet me vranësira të shpeshta e reshje të pakta shiu e dëbore.

Gjatë pasdites do të ketë shtim të vranësirave në të gjithë vendin duke sjellë reshje shiu e dëbore në Veri-Verilindje dhe gradualisht gjatë natës, reshjet shtrihen në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara gjatë orëve të para të ditës por një rënie të lehtë do të sjellin orët e mesditës.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi deri 27 km/h nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa në det dallgëzimi mbetet 1 – 2 ballë.

 

 

 

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono