Moti – E hënë, 22 tetor 2018

22:15 | 22/10/2018

Sipas MeteoAlb, intervale kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta kanë dominuar deri në mesditë kur vranësirat janë dendesura duke gjeneruar shira të dobët në veri dhe pjesërish në qendër, ndërsa shira me intensitet mesatar në jug dhe zonat juglindore të vendit. Kjo situatë atmosferike mbetet deri në orët e vona të mbrëmjes kurpritet përmirësim i kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit kanë pësuar rënie me  2 – 3 gradë në të dy ekstremet e ditës duke varijuar nga 3 – 22 gradë C. Era do fryjë mesatare në veri dhe qendër, por deri e fortë në jug, me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono