Moti – E hënë, 2 korrik 2018

14:15 | 02/07/2018

Sipas MeteoAlb: Gjatë gjithë ditës, moti dominohet nga kthjellimet në të gjithë territorin përjashtuar orët e pasdites të cilat zhvillojnë vranësira lokale në ekstremet Veri – Verilindje ku priten shira të izoluar. Mbrëmja dhe orët e natës mbeten në kushtet e motit të kthjellët në gjithë vendin.
Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit, por një rritje me 1 –2°C sjell mesdita duke ngjitur maksimumin në 34°C.
Era do fryjë e lehtë por mesatare në detin Jon, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 1 – 2 ballë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono