Moti – E hënë, 18 Shkurt 2019

16:25 | 18/02/2019

Sipas MeteoAlb: Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme për pasojë: moti i kthjellët dhe vranësirave kalimtare dominojnwnë të gjithë territorin, më

të dukshme vranësirat paraqiten në ekstremin verior dhe zonat lindore. Pasditja dhe nata do të mbeten me mot të kthjellët dhe vranësira të herë pasherëshme.

Temperaturat e ajrit do të rriten sërisht në të dy vlerat ekstremale duke luhatur vlerat ditore nga -2 °C mëngjesi në zonat malore deri në 18 °C mesdita në bregdet.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Perëndimor-Veriperëndimor duke gjeneruar brigjet detare dallgëzim të ulët. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono