Moti – E hënë, 14 Maj 2018

13:27 | 14/05/2018

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme kanë dominuar motin gjatë gjithë ditës; më të shpeshta gjatë mesditës duke sjellë shira të dobët në veri dhe pjesërisht në qendër.

Në mbrëmje dhe gjatë natës priten shira të dobët në pjesën më të madhe të territorin.

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë në mëngjes dhe mesditë duke variuar nga 9 në 27°C.

Era ka fryrë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë./abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono