Moti – E hënë, 12 Shkurt 2018

12:36 | 12/02/2018

Sipas MeteoAlb, moti do të dominohet nga kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta të cilat gjenerojnë reshje të pakta shiu e dëbore.

Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të herë pas hershme. Mbrëmja sjell një tjetër sistem vranësirash drejt territorit shqiptar, të cilat gjatë natës sjellin reshje shiu e dëbore.

Temperaturat e ajrit kanë pësuar një rënie të lehtë në mëngjes por mesdita ruan temperatura thuajse konstante, me një rritje të lehtë në zonat jugore.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi perëndimor duke bërë që në det të gjenerohet dallgëzim 2 ballë./abncews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono