Moti – E hënë, 11 Shkurt 2019

23:30 | 11/02/2019

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore të paqëndrueshme kanë ndikuar gjatë paradites mot me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin, më të dukshme në ekstremin verior.

Pasditja dhe nata sjellin shtim të vranësirave  dhe reshjeve në të gjithë territorin e Shqipërisë. Dëbora do të shfaqet në zonat e thella malore, por në mbrëmje dhe gjatë natës do të ketë dëborë në të gjithë zonat malore.

Temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes, por mesdita qëndron konstante duke u luhatur  vlera ekstremale ditore nga 0 °C mëngjesi deri në 17 °C. Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 4 ballë./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono