Moti – E hënë, 11 Qershor 2018

12:58 | 11/06/2018

Sipas MeteoAlb, paraditja vijon me kryesisht e kthjellët, por pas mesditës, vranësirat shtohen gradualisht në territor; më të dednura në ekstremin verior dhe zonat lindore, ku priten rrebeshe të shkurtra shiu.

Orët e vona të pasdites dhe mbrëmja mbeten në kushtet e kthjellimeve me vranësira të herë pas hershme në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit rriten mesatarisht 2°C duke variuar nga 13 më e ulëta në Juglindje deri 33°C gjatë mesditës në Ultësirën Perëndimore.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare gjatë mesditës, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim të ulët./abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono