Moti – E hënë, 10 Qershor 2019

08:00 | 10/06/201908:000

Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin imasave ajrore të nxehta më origjinë jugore dukë bërë që gjatë paradites moti të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme, më të dukshme vranësira paraqiten në Juglindje të vendit. Mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave në pjesën më të madhe të territorit duke rrezikuar shira të izoluar. Orët e natës përmirësojnë sërish kushtet atmosferike duke ri-kthyer kthjellimet.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 16°C minimumi deri mbi 37°Cmaksimumi.

Era do fryjë e lehte me shpejtësi deri 25 km/h, nga drejtimi kryesisht Veriperendimor duke gjeneruar në det dallgëzim të ulët. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono