Moti – E hënë, 1 Korrik 2019

08:00 | 01/07/201908:000

Evropa Veriore dhe lindore vijojnë në ndikimin e vranësirave dhe shirave. Përsa i përket Evropës Qendrore dhe Jugperëndimore fillon të tërhiqet vala e të nxehtit afrikan duke i ri-thyer këto rajone në kushte normale të motit.

Sipas MeteoAlb: Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme duke kushtëzuar mot të kthjellët dhe temperatura të larta deri në orët e pasdites, kur në zonat malore, kryesisht veri-verilindje të Shqipërisë do të ketë kalime vranësirash të lehta. Edhe orët e natës do të vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por rriten lehtë në mesditë duke u luhatur nga 14°C deri në 37°C. Era do fryjë e lehte me shpejtësi 25  km/h nga drejtimi Veriperndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono