Moti – E enjte, 9 Maj 2019

08:00 | 09/05/2019

Vijon ndikimi i qendrës ciklonare në pjesën më të madhe të Evropës duke kushtëzuar mot me vrënësira të dnedura dhe rrebeshe shiu. Ndërsa mot i kthjellët paraqiten dominante në Rajonin e Pellgut të Mesdheut.

Sipas MeteoAlb:  Edhe sot vijon ndikimi i masave ajrore Veriperëndimore. Për pasojë kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë gjatë paradites. Por pasditja sjellë zhvillim të vranësirave dhe rrebeshe afat-shkurtër shiu në veri të vendit, ku gradualisht shirat do të përfshijnë të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga  nga 6°C  mëngjesi në verilindje deri në 24°C mesdita në zonat e ulta.

Era do fryjë mesatare në tokë POR e fortë në det me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 4-5 ballë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono