Moti – E enjte, 8 mars 2018

14:00 | 08/03/2018

Sipas MeteoAlb: Kanë vijuar shirat e dobët dhe mesatarë në gjithë vendin deri në mesditë kur kthjellimet janë shfaqur në zonat Perëndimore. Ndersa pasditja dhe orët në vijim, sjellin kthjellime të shpeshta në gjithë territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit janë ulur me 1 – 2°C në të dy ekstremumet termike të ditës vlerat e të cilave variojnë nga 2 në 20°C.

Era paraqitet mesatare dhe rrallë-herë e fortë, me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det dallgëzimi mbetet 3 ballë.

Moti – E premte, 9 mars 2018
Sipas MeteoAlb: Paraditja dominohet nga kthjellime dhe vranëira të herë pas hershme në të gjithë vendin. Ndersa pasditja dhe mbrëmja paraqiten me kthjellime në zonat bregdetare dhe të ulëta por vranësira kalimtare do të ketë në zonat Lindore dhe Veriore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë gjatë mëngjesit POR mesdita sjell një rritje me 2 – 3°C duke ngjitur maksimumin mbi 22°C.

Era do të fryjë kryesisht e lehte, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det dallgëzimi ulet në 1 – 2 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono