Moti – E enjte, 7 qershor 2018

15:40 | 07/06/2018

Sipas MeteoAlb: E gjithë dita është dominuar nga kthjellime e vranësira kalimtare në gjithë Shqipërinë, përjashtuar orët e pasdites në ekstremet Veri – Verilindje, ku vranësirat bëhen me të shpeshta duke sjellë shira të izoluar. Mbrëmja dhe në vijim mbeten kryesisht në kushtet e motit të kthjellët në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit jane rritur lehtë në mëngjes dhe mesditë në të gjithë territorin duke variuar nga 12 në 33 – 34°C.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Verior ndërsa në det dallgëzimi ngjitet mbi 2 ballë. /abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono