Moti – E enjte, 5 korrik 2018

15:22 | 05/07/2018

Sipas MeteoAlb vijon dominimi i kthjellimeve në të gjithë territorin, ndërsa edhe vranësira të lehta do të ketë mesdita në zonat malore. Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime në Ultësirën Perëndimore, ndërsa vranësirat bëhen të dukshme në shtrirjen Lindore të vendit.
Temperaturat e ajrit ulen lehtë në orët e mëngjesit POR mesdita ruan vlera thuajse konstante ku maksimumi mbetet rreth 35°C.
Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim të ulët. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono