Moti – E enjte, 31 Janar 2019

22:59 | 31/01/2019

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës kanë vijuar me kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin, më të dendura paraqiten përgjatë kufirit Lindor. Pasditja dhe nata sjellin përmirësim të situatës atmosferike, ku kthjellimet dhe vranësirat mbeten prezenet por pa rrezikuar reshje në Jug dhe Qendër.

Temperaturat e ajrit kanë mbetur konstante në mëngjes, por ulur në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C në zonat malore deri në 12°C në bregdet. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35-40 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono