Moti – E enjte, 30 Maj 2019

08:01 | 30/05/201908:010

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar edhe sot do të vijoje nën ndikimin e motit të paqëndrueshëm, për pasojë: në pjesën me të madhe të vendit gjatë mesditës priten shira, ku më të dukshëm paraqiten në veri dhe Zonat qëndrore. Pasditja sjell kthjellim gradual, duke lënë me vranësira zonat përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat e kstremale ditore nga 8°C zonat malore deri në 25-26°Czonat e ulta.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 30 km/h, nga drejtimi Jugor- Jugperëndimor ndrësa në det të hapur krijohet dallgëzim 2-3 ballë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono