Moti – E enjte, 3 Janar 2019

18:02 | 03/01/2019

Sipas MeteoAlb, masat e ftohta polare do të ndikojnë mot të kthjellët, por të ftohtë në të gjithë vendin. Herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta, më të dukshme në zonat jugore juglindore duke rrezikuar reshje të izoluara.

Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin.  Temperaturat e ajrit do të bien në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -8°C në 10°C. Era do fryjë mesatare ne toke dhe ne det me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi verior – verilindor duke krijuar në det dallgëzim  2 – 3 ballë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono