Moti – E enjte, 28 Shkurt 2019

20:19 | 28/02/2019

Sipas MeteoAlb: Moti i kthjellët dhe vranësira kalimtare Dominon në vendin tonë edhe ditën e sotme. Më të dukshme vranësirat paraqiten gjatë orëve të pasdites në zonat Jugore dhe pjesërish në qender të territorit. Edhe nata vijon me mot të kthjellët me vranësira kalimtare.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë u luhatën nga – 5°C zonat malore deri në 16°C mesdita në zonat e ulta dhe bregdet.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi kryesisht perëndimor -veriperëndimor ndërsa në det do te gjenerohet dallgëzim 2 ballë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono