Moti – E enjte, 28 Mars 2019

17:00 | 28/03/201917:000

Sipas MeteoAlb: Vranësira të shpeshta dhe herë pas-here reshje shiu ka patur rajoni jugor dhe juglindor, ndërsa alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare kanë dominuar në veri dhe qendër gjatë paradites.

Por pasditja dhe mbrëmja përmirsojnë dukshëm kushtet e motit duke bërë që në të gjithë vendin të kemi mbizotërim të kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Temperaturat e ajrit kanë mbetur kostante në  mëngjes, por ulen në mesditë, duke bërë që vlerat ekstremale ditore të luhaten nga 2°C deri në 21°C.

Era do fryjë mesatare dhe herë pas-here e fortë me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verilindor  duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono