Moti – E enjte, 26 Prill 2018

12:26 | 26/04/201812:260

Sipas MeteoAlb, paraditja është dominuar nga kthjellime në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa vranësira kalimtare ka patur në zonat malore. Pasditja vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në ultësirën perëndimore, por vranësirat shpeshtohen në veri dhe zonat lindore, ku priten edhe shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë në mëngjes, ndërsa mesdita ka ruajtur vlera termike konstante, ku maksimumi ka shënuar 29 – 30°C.

Era ka fryrë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi deri 27 km/h nga drejtimi veriperëndimor, ndërsa në det ka vijuar dallgëzim i ulët./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono