Moti – E enjte, 25 Prill 2019

22:52 | 25/04/201922:520

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh të shpeshta dhe vranësira të pakta do të paraqitet moti deri në mesditë ku vranësirat zhvillohen në zonat malore, kryesisht në Juglindje të vendit. Edhe pasditja vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në Ultësirën Perëndimore, ndërsa mbeten të dukshme vranësirat në zonat malore ku do të ketë shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por dhe mesditë, duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 9°C deri në 29°C. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono