Moti – E enjte, 17 Maj 2018

16:01 | 17/05/2018

Sipas MeteoAlb, ka vijuar moti i kthjellët me vranësira kalimtare në territor; vranësira më të shpeshta dhe shira të izoluar ka patur ekstremi verior.

Por orët e pasdites dhe mbrëmja sjellin vranësira të dukshme në Jug duke rrezikuar shira të izoluar në juglindje të vendit.

Temperaturat e ajrit kanë qëndruar thuajse konstante në mëngjes, por rritje të lehtë kanë sjellë orët e mesditës duke shënuar mbi 25°C.

Era ka fryrë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim deri 2 ballë./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono