Moti – E enjte, 16 Maj 2019

08:00 | 16/05/2019

 Europa qendrore,Gadishulli Skandinav, Britania e Madhe dhe Evropa Jugperëndimore vijojnë të mbeten nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme, KU kthjellimet paraqiten dominante. Ndërsa vranësira të dendura dhe reshje shiu paraqiten në Verilindje dhe Juglindje të kontinentit.

https://youtu.be/1J7DsC0qSyk

 Sipas MeteoAlb: VIJON ndikimi i masave ajrore të lagështa nga jugperëndimi duke diktuar kthjellime dhe vranësira të shpeshta deri në mesditë, KUR pritet zhvillim i tyre duke gjeneruar shira herë pas here në formë shtrëngatash. POR orët e natës sjellin përmirësim të kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes ndërsa mesdita ruan vlera kostante duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6°C zonat malore deri në 23°C zonat e ulët.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi mbi 28 km/h kryesisht nga drejtimi perëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono