Moti –E enjte, 14 Qershor 2018

13:52 | 14/06/2018

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira kalimtare vijojnë ndikimin deri pas mesditës, kur vranësirat fuqizohen në ekstremin verior dhe zonat lindore, duke sjellë shira të përkohshëm.

Në orët e vona të pasdites shirat largohen edhe nga zonat malore, duke lënë territorin me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, kryesisht në veri dhe qendër.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie me 1 – 2°C në mëngjes dhe gjatë mesditës duke variuar nga 13 në 31°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi perëndimor, duke ruajtur në det dallgëzimin deri 2 ballë./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono