Moti – E enjte, 11 Korrik 2019

08:00 | 11/07/201908:000

Moti i kthjellët mbizotëron Evropën Veriore dhe Rajonin e Mesdheut. Ndërsa alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin shira paraqiten Ishujt Britanikë, pjesërisht Qendra dhe Evropa lindore.

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës paraqiten me  kthjellime dhe vranësira, ku më të dukshme vranësirat mbeten në zonat malore. Parashikohet që edhe pasditja të vijoje në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes por rënie më të paktën 2 gradë sjellë mesdita duke u luhatur nga 13°C deri ne 32°C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono