Moti – E enjte, 06 Dhjetor 2018

23:15 | 06/12/201823:150

Sipas MeteoAlb, orët e paradites, janë dominuar nga kthjellime dhe vanësira të lehta në të gjithë territorin. Më të dukshme, vranësirat janë paraqitur në zonat jugore – juglindore. Pasditja do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, por pa rrezikuar shira.

Temperaturat e ajrit kanë pësuar rënie në të dy vlerat ekstremale ditore, ku mëngjesi është shënuar -5°C në zonat malore ndërsa mesdita ka ngjitur termometrin deri 18°C në zonat bregdetare.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi lindor-verilindor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 2 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono