Moti – E diel, 8 prill 2018

16:15 | 08/04/2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë të gjithë vendin. Më të shpeshta vranësirat paraqiten gjatë pjesës së dytë të ditës dhe kryesisht në zonat malore të vendit. Në kushtet e kthjellimeve me vranëira kalimtare Shqipëria mbetet edhe gjatë orëve të natës.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje të lehtë në mëngjes dhe mesditë duke variuar nga 5 – 28°C.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 27 km/h nga drejtimi Lindor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 1 – 2 ballë.

Prezantoi: Fiorlaba Dizdari

/abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono