Moti – E diel, 8 korrik 2018

16:33 | 08/07/2018

Sipas MeteoAlb: Paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit. Por pasditja sjell fuqizim të përkohshëm të vranësirave në territor duke gjeneruar shira afatshkurtër në Qendër dhe zonat Juglindore, ndërsa shira të izoluar priten në Veri – Verilindje të Shqipërisë.
Sërish bregdeti, kryesisht ai Jugor mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare.
Temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit Po ashtu mesdita vijon me 1 – 2°C rënie, kryesisht në zonat Verilindore dhe Juglindore.
Era do të fryjë mesatare deri e fortë në det, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verior – Verilindor ndërsa në det krijohet dallgëzim 2 – 3 ballë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono