Moti – E diel, 6 Maj 2018

10:44 | 06/05/2018

Sipas MeteoAlb, me kthjellime e vranësira të shpeshta paraqitet bregdeti, por vranësira dhe shira të herë pas hershëm do ketë në pjesën më të madhe të vendit. Edhe pasditja vijon me vranësira të shpeshta dhe shira të dobët deri mesatarë thuajse në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit dhe mesditës në të gjithë vendin, më e ndjeshme në zonat qendrore dhe jugore.

Era do vijojë të fryjë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al

 

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono