Moti – E diel, 6 Janar 2019

18:54 | 06/01/2019

Sipas MeteoAlb: Moti i kthjellet me vranësira të herë pas-herëshme do të dominojnë të gjithë territorin, më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar reshje të pakta dëbore. Pasditja do vijojë në të njëjtat kushte atmosferike me kthjellime dhe vranësira në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -9°C në 7°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono