Moti – E diel, 3 Mars 2019

08:15 | 03/03/2019

Sipas MeteoAlb: Moti i kthjellët të dominojë në të gjithë vendin. Herë pas here do të ketë kalime vranëisrash të lehta, më të dukshme në zonat juglindore.

Pasditja dhe mbremja mbeten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 0°C në 20°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe ne det me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono