Moti –  E diel, 27 Janar 2019

22:26 | 27/01/2019

Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke ndikuar mot të kthjellët në Shqipëri. Mesdita dhe Pasditja sjellin kalime vranësirash nëpër të gjithë territorin, më të theksuara në zonat Verilindore – Juglindore. Gjatë natës vranësirat shtohen në të gjithë territorin duke gjeneruar dhe reshje shiu e dëbore.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur  vlerat ditore nga -6 deri 11°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono