Moti – E diel, 23 dhjetor 2018

15:43 | 23/12/201815:430

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës vijojnë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin, më të dendura vranësirat paraqiten në ultësirën perëndimore dhe ekstremin verior. Pasditja dhe mbrëmja do të mbeten me mot të kthjellët dhe vranësira të herë pas-herëshme, por pa rrezikuar reshje.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në të dy vlerat ekstremale duke luhatur vlerat ditore nga -2 °C në 8 °C.

Era do fryjë mestare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke gjeneruar brigjet detare dallgëzim 4 ballë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono