Moti – E diel, 21 Tetor 2018

18:03 | 21/10/2018

Sipas MeteoAlb, moti ka vijuar gjatë gjithë ditës i vranët, me intervale te shkurtra kthjellimesh. Pasditja sjell shtim të mëtejshëm të vranësirave duke rrezikuar shira të përkohshëm në vend. Më të theksuara në zonat Veriore dhe Juglindore, por shira më të pakët rrezikojnë pjesërisht qendren. Në mbrëmje dhe gjatë natës, shira të përkohshëm mbeten prezent në zonat Lindore.

Temperaturat e ajrit kanë pësuar rënie të ndjeshme në të dy vlerat ekstremale të ditës duke ulur maksimumin ne 25 – 26 gradë C. Era do fryjë mesatare në tokë, por e fortë në det, me shpejtësi mbi 55 km/h nga drejtimi Jugperëndimor, ndërsa në det dallgëzimi ngjitet mbi 4 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono