Moti – E diel, 15 Prill 2018

10:29 | 15/04/2018

Sipas MeteoAlb, moti mbetet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta duke sjellë gjatë pjesës së dytë të ditës shira të përkohshëm në veri dhe zonat lindore. Pritet që kthjellime dhe vranësira të shpeshta të mbeten prezent edhe gjatë natës në territor.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në pjesën më të madhe të vendit përjashtuar një rënie me 2°C gjatë mesditës në zonat veriore.

Era do fryjë mesatare por shpesh-herë e fortë, me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi juglindor, duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono