Moti – E diel, 12 Maj 2019

10:25 | 12/05/2019

Sipas MeteoAlb: vijon ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme me vranësira të dendura dhe kthjellime të pakta, ku herë pas here do të gjenerojnë shira të dobët. Ndërsa pasditja do të sjellë fuqizim të vranësirave, duke gjeneruar shira lokalisht intensiv në jug të vendit si dhe shira të intensitetit mesatar në pjesën tjetër të vendit.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mesdita sjellë rënie të temperaturave duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 9°C deri në 25°C. Era do fryjë mesatare në tokë, por e fortë në det me shpejtësi mbi 60 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor, duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono