Moti – E diel, 11 shkurt 2018

09:34 | 11/02/2018

Sipas MeteoAlb, e diela do të dominohet nga kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta, të cilat do të gjenerojnë reshje të pakta shiu e dëbore, kryesisht në zonat jugore dhe qendrore.

Pasditja do të sjellë përmirësim të kushteve të motit duke bërë që pjesa më e madhe e vendit të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta ndërsa reshje të pakta shiu e dëbore do të ketë në zona të izoluara.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë konstante gjatë mëngjesit por do të bien me 1 – 2°C gjatë mesditës.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi verior, ndërsa në brigjet detare dallgëzimi ulet në 2 – 3 ballë./abcnews.al

 

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono