Moti – E diel, 11 Mars 2018

09:59 | 11/03/2018

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira të lehta do të dominojnë motin në të gjithë vendit gjatë paradites dhe pasdites.

Por mbrëmja sjell vranësira të fuqishme duke gjeneruar gjatë natës shira të konsiderueshëm në pjesën më të madhe të territorit shqiptar.

Temperaturat e ajrit sjellin një tjetër rritje me të paktën 2°C në të dy ekstremumet termike ditore duke ngjitur maksimumin në 24 – 25°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë, por e fortë në det, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi jugor, duke gjeneruar në det dallgëzim 3 – 4 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono