Moti – E diel, 10 Qershor 2018

09:45 | 10/06/2018

Sipas MeteoAlb, moti ka mbetur me kthjellime dhe vranësira kalimtare në territor deri pas mesditës, kur vranësirat janë fuqizuar duke sjellë rrebeshe të përkohshme shiu në pjesën më të madhe të vendit por kryesisht në qendër dhe jug të tij, ndërsa zonat bregdetare paraqiten kryesisht me kthjellime dhe vranësira.

Temperaturat e ajrit janë ulur me 2 – 3°C gjatë mëngjesit, por sërisht mesdita ka sjell rritje të vlerave termike duke ngjitur maksimumin në 34 – 35°C.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi verior, ndërsa në det vijon dallgëzim 2 – 3 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono