“Mother Jones”/ PD: Shkrim i financuar nga Rama

16:57 | 08/03/201816:570

Sipas Partisë Demokratike shkrimi i publikuar në “Mother Jones”, është financuar nga Edi Rama me para të paligjshme. Sipas zëdhënëses së PD-s, Ina Zhupa, shkrimi është pjesë e një fushate të qëllimshme për të mbuluar kokainën dhe lidhjet e familjes Rama me të.

Ina Zhupa: “Shkrimi i publikuar në “Mother Jones”, një media ekstremisht e majtë, e njohur për qëndrimet e saj anti-Trump është financuar nga Edi Rama me para të paligjshme. Shkrimi është pjesë e një fushate të qëllimshme për të mbuluar kokainën dhe lidhjet e familjes Rama me të. Akuzat me rusë të artikullit janë tërësisht qesharake, por për t’i bërë ato edhe më qesharake, sot i përcolli Elisa Spiropali. Elisa, e cila nga puna në doganë duket se ka krijuar njohje të veçantë për oligarkët, ka bërë sot një sallatë ruse me oligarkë dhe me Kremlin. Është shenjë e një niveli të turpshëm, të korruptimit dhe inkriminimit të Partisë Socialiste, fakti që ruajtësja e nderit e PS është bërë Elisa Spiropali. Është akoma dhe më e rëndë që një parti e tërë po angazhohet përherë e më shumë në mbrotje të krimit dhe drogës. Dhe ky cikël akuzash të mercenarëve të paguar me paratë e kontrabandës dhe trafikut, qëkur Elisa ishte Drejtore e Përgjithshme e Doganave do të diskretitohen. Ajo që mbetet dhe ajo që ka rëndësi është Saimir Tahiri si trafikant dhe famija Rama e përfshirë në tregtinë e kokainës”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono