Mosbindja civile diskutohet në “Byro Politike”

09:10 | 07/04/2018

Mosbindja civile e kërkuar nga kreu demokrat Basha dhe aleatët e tij që do të nisë të martën e ardhshme ka qenë në fokus të bisedës në studion e “Byro Politike” nga Juli Xhokaxhi në ABC News. Të ftuar në studio ishin: Dhurata Çupi deputete e PD-së, Ervin Bushati deputet i PS, Luçiano Boçi deputet i PD dhe Alfred Peza, gazetar.

Për deputeten e PD-së Dhurata Çupi opozita është në krah të qyetarëve të varfër të Shqipërisë.

Sipas Bushatit jemi para një fenomeni pozitiv, por reagimi negativ, pasi është hera e parë që protestohet për arsye ekonomike, ndërkohë që deri më sot arsyet kanë qenë politike.

Deputeti demokrat Boçi tha se sheh një lojë të Ramës për të fituar kohë, pasi tërheqëja e tij është në një vendim të dytë.

Gazetari Peza u shpreh se nisi si një lëvizje civile dhe në momentin që politika kuptoi se mund të kishte sukses e ktheu në kauzë./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono